Skuteczność, badania

Łuszczyca jest przewlekłą, zapalną chorobą autoimmunologiczną o podłożu genetycznym. Ma charakter nawrotowy, a na jej wystąpienie ma wpływ przede wszystkim wiele czynników środowiskowych. Niestety jest chorobą nieuleczalną, ale jest też dobra wiadomość - obecny stan nauki i doświadczenie lekarzy pozwalają na pełną kontrolę nad jej objawami. Mimo nawrotowego charakteru, w przypadku 70%-80% chorych zmiany na skórze są podatne na leczenie miejscowe i mogą pozostawać w remisji nawet kilka lat!

Leczenie sterydami może być skuteczne, jednak przy długotrwałym stosowaniu bardzo często u chorych występują skutki uboczne w postaci scieńczenia skóry, rozstępów czy trądziku posterydowego. Stosowanie tych substancji przez długi czas nie tylko źle wpływa na kondycję skóry, ale często ich odstawienie zwiększa wysiew zmian.

Bezpieczny, skuteczny skład

Alternatywą są preparaty Dr Michaels, w których składzie znajdują się naturalne olejki oraz ekstrakty roślinne zawierających składniki mineralne, w odpowiednio dobranych stężeniach, wpływające znacząco na poprawę stanu skóry. Zawierają one substancje aktywne złuszczają naskórek, stymulują naturalne procesy naprawcze, działają przeciwświądowo, przywracają skórze odpowiednią równowagę i zapewniają ciągłość stanu remisji. Są bezpieczne i można stosować je w długim okresie.

Badania medyczne potwierdzające skuteczność

Preparaty Dr Michaels zostały zostały opracowane przez prof. Michaela Tiranta, specjalistę z zakresu chorób dermatologicznych o podłożu autoimmunologicznym. Są z powodzeniem stosowane w klinikach specjalizujących się w chorobach skóry, a ich wysoka skuteczność została potwierdzona w badaniach na osobach z łuszczycą, przeprowadzonych m.in. na Węgrzech, w Austrii, w Czechach, a także w Polsce.

Kraj badania Placówka medyczna przeprowadzająca badanie Nadzór Stwierdzona skuteczność Raport do pobrania
Polska Klinika Dermatologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytet Medyczny w Łodzi Prof. zw. dr. hab. Andrzej Kaszuba Potwierdzona skuteczność u 76% pacjentów LINK
Austria Oddział Dermatologii Specjalnej i Dermatoz Środowiskowych - Uniwersytecka Klinika Dermatologii w Wiedniu Prof. dr H. Hönigsmann Potwierdzona skuteczność u 89% pacjentów LINK
Węgry Wydział Dermatologii i Wenerologii - Uniwersytet Semmelweisa w Budapeszcie Prof. dr Attila Horváth Potwierdzona skuteczność u 88% pacjentów LINK
Czechy PRO SANUM a.s. - Centrum Leczenia Łuszczycy i Egzemy Prof. František Novotný Potwierdzona skuteczność u 90% pacjentów LINK

Badania przeprowadzone w Australii

Potwierdzona skuteczność w 97% przypadków łuszczycy

Badania preparatów Dr Michaels przeprowadzone w Psoriasis & Skin Clinic, w Victorii w Australii wykazały, że w grupie 345 osób z łuszczycą - 97% chorych zaobserwowało poprawę stanu skóry chorobowo zmienionej po zastosowaniu preparatów Dr Michaels.Jak zwiększyć prawdopodobieństwo ustąpienia zmian skórnych?

1. Odpowiednio pielęgnuj skórę

Dobierz odpowiednie preparaty do zmian na Twojej skórze → jeśli nigdy wcześniej nie stosowałeś preparatów Dr Michaels – zadzwoń tel. 22 841 21 72 do naszych specjalistów. Biorąc pod uwagę zlokalizowanie zmian oraz ich nasilenie pomogą Ci dobrać odpowiednią pielęgnację oraz przekażą wszystkie niezbędne informacje.
`
Stosuj preparaty regularnie, zgodnie z ulotką i zastosowaniem. Gdy zmiany ustąpią, nie przestawaj nawilżać chorobo zmienionej skóry np. odżywką Dr Michaels. Wychodząc na słońce zawsze stosuj filtry ochronne by nie dopuścić do poparzeń.

2. Miej na uwadze czynniki, które wpływają na pojawianie się nowych lub zaostrzanie się obecnych już zmian skórnych.

  • Czynniki psychiczne: stres psychiczny (należy unikać długotrwałego zdenerwowania i stanów napięciowych). Staraj się prowadzić „higieniczny” styl życia.
  • Czynniki fizyczne: zabiegi chirurgiczne, iniekcje, ukąszenia owadów, otarcia, oparzenia (także słoneczne), tatuaże (unikaj wszelkich podrażnień skóry).

Pamiętaj, że długotrwałe stosowanie substancji takich, jak kortykosteroidy, arechina, interferon, interleukiny źle wpływa na kondycję skóry, a ich odstawienie zwiększa wysiew zmian.

3. Wprowadź odpowiednią dietę – zapobiega ona nasilaniu się objawów i zwiększa długość remisji.

Wyklucz z jadłospisu:

  • Produkty zawierające dużo wiązań siarkowych (czerwone mięso, fasola, groch).
  • Pokarmy wywołujące produkcję histaminy, która nasila świąd (pomidory, jagody, truskawki, pomarańcze, ananasy).
  • Ogranicz pokarmy odwadniające: alkohol, kawa, ostre przyprawy.

Wskazane są:

  • Zielone warzywa (zawierają kwas foliowy): szpinak, sałata, brokuły.
  • Warzywa zawierające karotenoidy: marchew, dynia, seler. 
  • Białe mięso: indyk, kurczak, ryby.
  • Warto suplementować witaminy A, E, C i D, kwas foliowy, kwasy omega-3. 
  • Dbaj o nawodnienie organizmu. Pij minimum 2 litry płynów dziennie.
pixel