Świąd - preparaty na AZS i egzemę Dr Michaels

( ilość produktów: 9 )

Skuteczne i bezpieczne sposoby na świąd skóry - jakie są preparaty na swędzenie?

Świąd jest jednym z charakterystycznych objawów chorób o podłożu dermatologicznym i alergologicznym np. łuszczycy, atopowego zapalenia skóry (AZS), egzemy, wyprysku alergicznego, pokrzywki, alergii pokarmowych i innych. Towarzyszy człowiekowi od stuleci - już w starożytnej Grecji lekarz Areteusz z Kapadocji opisał po raz pierwszy świąd jako objaw typowy dla żółtaczki.

Choć świąd może być związany z wieloma chorobami, bardzo często dotyczy on schorzeń dermatologicznych (np. atopowego zapalenia skóry). Określany jest przez atopików jako nieprzyjemne uczucie, które niesie za sobą konieczność ciągłego drapania się. W efekcie dochodzi do uszkodzenia naskórka, który staje się delikatny i wrażliwy na dotyk. Skóra u osób z AZS może krwawić, a regeneracja naruszonego naskórka zazwyczaj jest znacznie wydłużona.

Świąd może przybierać różne nasilenie - od ledwie odczuwanego po niezwykle uporczywy, który skutecznie utrudnia normalne funkcjonowanie. Obecnie osoby zmagające się ze świądem mają wiele możliwości terapeutycznych, które pomagają w jego wyeliminowaniu.

Zaliczamy do nich:

  • leczenie farmakologiczne w postaci leków doustnych,
  • pielęgnacje skóry preparatami zewnętrznym o działaniu przeciwświądowym,
  • stosowanie odzieży medycznej w formie opatrunków okluzyjnych.

Przykładem preparatów zewnętrznych, które z powodzeniem można stosować przy minimalizowaniu objawów świądu w chorobach dermatologicznych są preparaty Dermatum1 z serii Dr Michaels. To nowa linia innowacyjnych produktów pielęgnacyjnych, która została opracowana przez prof. Michaela Tiranta - twórcę preparatów Dr Michaels na łuszczycę.

Preparaty Dermatum1 nie posiadają w swoim składzie sterydów i mogą być z powodzeniem wykorzystywane w codziennej terapii atopowego zapalenia skóry, egzemy, wyprysku kontaktowego czy pokrzywki, zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci powyżej 3 roku życia.

W składzie produktów Dermatum1 znajdziemy wiele składników aktywnych, do których zaliczamy:

  • olejek z gorzkiej pomarańczy - działa przeciwzapalnie i antybakteryjnie; skutecznie łagodzi, ściąga i tonizuje uszkodzony naskórek.
  • olejek rumianku pospolitego - łagodzi i koi rany oraz owrzodzenia; minimalizuje stany zapalne.
  • olejek lawendowy - przyspiesza regenerację naskórka, łagodzi podrażnienia.

W przypadku uporczywego, dokuczliwego świądu polecamy stosowanie Płynu przeciwświądowego Dermatum1, który minimalizuje świąd oraz łagodzi podrażnienia naskórka powstałe w wyniku intensywnego drapania. Stosowany regularnie Płyn przeciwświądowy Dermatum1 przyspiesza regenerację naskórka oraz ogranicza objawy stanu zapalnego. Ma przyjemny zapach i łatwo rozprowadza się na skórze. Nie brudzi ubrań. Jest do kupienia w sklepie FEBUMED u oficjalnego dystrybutora www.febumed.com.pl

    pixel