Fototerapia na łuszczycę, AZS i egzemę

( ilość produktów: 2 )

Fototerapia - naświetlanie lampami w chorobach skóry (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry, bielactwo)

Fototerapia (nazywana również światłolecznictwem) wraz z preparatami wewnętrznymi stosowanymi na skórę, uznawana jest za podstawę leczenia chorób dermatologicznych - zwłaszcza łuszczycy i atopowego zapalenia skóry.

Naświetlania lampami medycznymi wykonywane są zarówno w placówkach medycznych, jak i w warunkach domowych. Zwłaszcza to ostatnie cieszy się od dłuższego czasu coraz większą popularnością, gdyż w znaczący sposób wpływa na poprawę komfortu pacjenta. Osoby dotknięte chorobami skóry (łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry) nie muszą codziennie stawiać się w przychodniach na naświetlania, mogą to z powodzeniem wykonać w zaciszu swojego domu.

W fototerapii wykorzystywane są trzy rodzaje naświetlań:

  • terapia skojarzona psoralenem z UVA (tzw. PUVA),
  • naświetlanie szerokozakresowe UVB (BB-UVB),
  • naświetlanie wąskozakresowe UVB (NB-UVB).

Fototerapia, w zależności od wybranej metody, może być stosowana zarówno u dzieci i młodzieży, jak i osób dorosłych - w tym kobiet ciężarnych (za zgodą lekarza prowadzącego). W przeciwieństwie do innych metod terapeutycznych związanych z chorobami skóry, naświetlanie lampami wykonywane jest również w przypadku chorób współtowarzyszących, które jak pokazują badania - nie mają wpływu na wynik terapii.

Światłolecznictwo to skuteczna i bezpieczna metoda walki z chorobami skóry - zwłaszcza łuszczycą. Dostosowana indywidualnie do stanu i potrzeb pacjenta, przynosi wymierne korzyści w postaci szybszej regeneracji naskórka, szczególnie jeżeli stosowana jest razem z innymi terapiami uwzględniającymi pielęgnację stanu skóry.

Nie obawiajmy się fototerapii! Fototerapia nie zwiększa ryzyka wystąpienia raka skóry i jest jedną z najwygodniejszych metod leczenia - szybka, bezpieczna i nieinwazyjna. Przeprowadzona w warunkach domowych umożliwia zaoszczędzenie czasu i pieniędzy poświęconych na dojazd do przychodni i uiszczenie opłaty za przeprowadzone naświetlanie. Fototerapia stanowi ważne narzędzie wykorzystywane w terapii łuszczycowej.

W sklepie FEBUMED masz możliwość kupić lub wypożyczyć lampy renomowanej firmy Waldmann, które przeznaczone są do naświetlań w warunkach domowych. Do wyboru są dwie lampy:

Ścianka (płyta) do fototerapii marki Waldmann to kompaktowe urządzenie, które umożliwia równomierne naświetlanie całego ciała - od stóp po głowę, łącznie z bocznymi częściami ciała. To kompaktowe urządzenie, które można wykorzystywać do profesjonalnego naświetlania w zaciszu domowym. Jego wielkość ograniczona jest do minimum, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca.

Lampa w postaci grzebienia do fototerapii firmy Waldmann to lekkie i poręczne urządzenie, które jest niezwykle pomocne w naświetlaniu trudnodostępnych miejsc na ciele - m.in. pachwin, miejsc intymnych, czy skóry głowy. Dzięki dołączonemu do zestawu grzebieniowi można dokładnie rozczesywać włosy powodując, że naświetlanie skóry ciała jest bardziej efektywne. Lampę grzebieniową wykorzystujemy również do naświetlań dłoni, stóp a także całego ciała!

Jesteś zainteresowany fototerapią? Wypożycz lub kup lampy do naświetlań firmy Waldmann - międzynarodowego lidera na rynku firm medycznych. Lampy dostępne w sklepie FEBUMED na www.febumed.com.pl

    pixel