Suplementy na łuszczycę

( ilość produktów: 4 )

Czy chorując na łuszczycę należy stosować suplementy diety?

Suplementy diety stanowią uzupełnienie naszej codziennej diety, która opiera się na spożywaniu środków spożywczych, czyli tzw. żywności. W odróżnieniu od leków nie mają za zadanie przywrócenie zakłóconej równowagi w wyniku trwającego procesu chorobowego, a utrzymanie równowagi organizmu na odpowiednim poziomie, zapewniając tym samym jego poprawne funkcjonowanie.

Choć z założenia prawidłowa dieta powinna zagwarantować każdemu z nas wszystkich niezbędnych składników odżywczych, mając na uwadze współczesny tryb życia - staje się to coraz trudniejsze. Stres, spożywanie wysoko przetworzonych produktów i wiecznie towarzyszący pośpiech - to wszystko może doprowadzić do niedoborów pokarmowych, a w efekcie od chorób dietozależnych. Do tych ostatnich należy zaliczyć łuszczycę, o której coraz głośniej mówi się w kontekście odpowiedniego żywienia oraz suplementacji.

Stosowanie suplementów diety w łuszczycy ma na celu wzmocnienie stanu zdrowia osoby zmagającej się z chorobą, a co za tym idzie - utrzymanie w organizmie homeostazy, czyli odpowiedniej równowagi organizmu. W przypadku łuszczycy często dochodzi do jej zaburzenia, gdyż wpływ na nią ma towarzyszący chorobie stan zapalny oraz czynniki psychologiczne i fizyczne, jak nadmierny stres oraz uboga aktywność fizyczna.

Osobom zmagającym się z łuszczycą zaleca się stosowanie suplementów, które mają za zadanie uzupełnienie diety w witaminy oraz składniki mineralne wykazujące efekt odżywczy w celu:

  • podtrzymywania,
  • wspierania,
  • oraz optymalizacji efektów fizjologicznych.

Jednym z najpopularniejszych suplementów diety na łuszczycę jest witamina D-Vitum Forte 4000 j.m, który stosuje się w przypadku niedoboru witaminy D u osób dorosłych. Badania pokazują, że u osób mających łuszczycę występuje deficyt witaminy D, dlatego wskazana jest jej regularna suplementacja. Dodatkowo witamina D wpływa korzystnie na mięśnie, układ immunologiczny oraz skórę. Uelastycznia naskórek, sprawia, że jest on mniej podatny na uszkodzenia zewnętrzne i szybciej się regeneruje.

Oprócz witaminy D, osoby z łuszczycą powinny stosować suplement diety Proskin LF, który zalecany jest w przypadku problemów z suchym, wrażliwym naskórkiem. Ze względu na zawarte w składzie kobyle mleko, preparat doskonale nadaje się dla osób mających problemy z tolerancją laktozy. Proskin LF dostarcza organizmowi niezbędnych składników potrzebnych do właściwego odżywienia skóry i utrzymania jej w dobrej kondycji. Zawiera ponad 40 bioaktywnych składników.

Przy stosowaniu suplementów diety na łuszczycę, nie wolno zapomnieć o preparatach wspomagających prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które regularnie zażywają leki. Livenorm jest suplementem pochodzenia roślinnego, który polepsza stan skóry chorych na łuszczycę oraz wspomaga pracę wątroby. Regularnie zażywany pomaga w walce ze stłuszczeniem wątroby.

Suplementy diety na łuszczycę - D-Vitum Forte 4000 j.m, Proskin LF oraz Livenorm można kupić w sklepie FebuMed www.febumed.com.pl Zamawiając w sklepie nie ponosisz kosztów związanych z transportem. Realizujemy przesyłki bezpłatnie na terenie kraju i za granicą, niezależnie od wybranej metody płatności - przelew lub pobranie.

    pixel