Miejsca intymne i pachwiny - preparaty na łuszczycę Dr Michaels

( ilość produktów: 9 )

Łuszczyca miejsc intymnych - najlepsze kosmetyki do higieny intymnej

Łuszczyca miejsc intymnych i pachwin charakteryzuje się powstawaniem na ciele zmian skórnych w postaci płaskowyniosłych grudek o zabarwieniu czerwonym lub ciemnobrunatnym, które mogą przybierać różną wielkość. Grudki podczas rozdrapywania pękają, powodując powstanie silnie zaczerwienionych obszarów z wysiękami.

Cechą charakterystyczną łuszczycy miejsc intymnych i pachwin jest tzw. objaw Auspitza, czyli nieswoiste krwawienie w miejscu po zadrapaniu. Spowodowane jest to towarzyszącemu łuszczycy intensywnemu świądowi oraz wzmożonemu przesuszeniu naskórka w wyniku którego skóra jest wrażliwa na dotyk i podatna na uszkodzenia.

Opisywana łuszczyca miejsc intymnych nazywana, zwana często łuszczycą odwróconą, bywa mylona z infekcją grzybiczą. Wynika to z tego, że temu rodzajowi łuszczycy nie towarzyszy charakterystyczna łuska, która jest typowym objawem tej choroby skóry. W przypadku łuszczycy odwróconej mamy do czynienia z występowaniem zmian grudkowych, na których rozwój wpływ mają otarcia naskórka oraz intensywne pocenie.

Choć łuszczyca odwrócona jest chorobą o nieznanej etiologii, wyróżnia się szereg czynników fizycznych i hormonalnych, które mogą mieć pośredni wpływ na rozwój choroby. Zaliczamy do nich:

  • oparzenia, przegrzania i przetarcia skóry,
  • ostre i przewlekłe infekcje bakteryjne i grzybicze,
  • występowanie łojotokowego zapalenia skóry,
  • stosowanie leków na bazie kortykosteroidów, soli litów czy beta-blokerów,
  • zaburzenia metaboliczne,
  • nieodpowiednie nawyki żywieniowe,
  • stosowanie używek,
  • stres i mała aktywność fizyczna.

Badania naukowe pokazują, że najlepszą i najbardziej skuteczną metodą leczenia łuszczycy miejsc intymnych jest stosowanie preparatów zewnętrznych o charakterze nawilżającym wraz w połączeniu z fototerapią, czyli leczeniem bezpiecznymi dawkami promieni UVB. Preparatami z wyboru do pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry są produkty, które w swoim składzie posiadają wyciągi z naturalnych olejków roślinnych oraz ekstrakty ziołowe. Stanowią one skuteczną alternatywę dla dostępnych na rynku leków sterydowych, których przewlekłe stosowanie może nieść ze sobą szereg skutków ubocznych.

Przykładem preparatów naturalnych, pozbawionych sterydów i bezpiecznych w stosowaniu przez dzieci i dorosłych, są produkty z australijskiej serii Dr Michaels. Dostępne od ponad dekady na polskim rynku, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród osób dotkniętych łuszczycą oraz dermatologów, którzy polecają je swoim pacjentom. Zostrały stworzone przez australijskiego naukowca i biochemika, prof. Michaela Tiranta, który w wyniku wieloletnich badań zaprojektował serię skutecznych preparatów pielęgnacyjnych dla osób z przewlekłymi chorobami skóry.

Preparatami Dr Michaels z wyboru dla osób z łuszczycą miejsc intymnych i pachwin jest:

  • Maść Dr Michaels - łagodzi objawy stanu zapalnego skóry, poprawia nawilżenie i natłuszczenie naskórka. Przyspiesza gojenie się ran i zabezpiecza skórę przed uszkodzeniami mechanicznymi.
  • Mydło Dr Michaels - delikatnie pielęgnuje skórę, oczyszczając ją z zanieczyszczeń. Idealnie nadaje się do codziennego stosowania, gdyż zawarte w nim olejki nie podrażniają skóry - nie powodują uczucia pieczenia i nieprzyjemnego ściągania.

Preparaty Dr Michaels można nabyć pojedynczo oraz w zestawie (kupując je w zestawie - oszczędzasz) w oficjalnym sklepie polskiego dystrybutora na www.febumed.com.pl oraz w wybranych aptekach na terenie kraju. Decydując się na zakup preparatów u dystrybutora masz gwarancję szybkiej i całkowicie bezpłatnej dostawy. Oznacza to, że nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z transportem - płacisz wyłącznie za zamówiony towar.

Produkty dostarczane są w dobrze zabezpieczonych kartonowych opakowaniach wraz z wypełniaczami - gwarantuje to, że wszystkie zamawiane preparaty z serii Dr Michaels nie ulegną uszkodzeniom w trakcie transportu.

 

pixel