Lampy UVB - produkty na łuszczycę

( ilość produktów: 2 )

Lampy UVB na łuszczycę - fototerapia skóry lampami UVB 311 nm Waldmann

W środowisku medycznym coraz częściej przeważają głosy, że w przypadku pacjentów zmagających się z łuszczycą ważna jest terapia skojarzeniowa. Oznacza to, że nie skupiamy się tylko i wyłącznie na pielęgnacji skóry preparatami zewnętrznymi, ale również szukamy tego czegoś "dodatkowego", co pomoże w osiągnięciu jeszcze lepszych efektów. Przykładem takiego złotego środka może być fototerapia, która obecnie uważana jest za jedną z podstawowych metod walki z łuszczycą.

Jak pokazują badania, miejscowe leczenie preparatami zewnętrznymi w połączeniu z fototerapią przynosi najlepsze rezultaty. Przyspiesza regenerację naskórka, prowadzącym tym samym do szybkiej odpowiedzi na wdrożone leczenie. Skojarzenie produktów pielęgnacyjnych wraz ze światłolecznictwem powoduje długoterminowe korzyści w postaci skóry wolnej od zmian.

W przypadku walki z łuszczycą wykorzystuje się najczęściej promieniowanie UVB, które wprowadza się wraz z leczeniem miejscowym lub systemowym. Miejscowo stosowane preparaty znacznie wpływają na poprawę rezultatów naświetlania. Jedną z zalet naświetlania skóry promieniami UVB jest fakt, że może się ono odbywać w warunkach domowych. Oznacza to, że nie trzeba stawiać się codziennie w placówce medycznej w celu odbycia sesji, można ją spokojnie przeprowadzić w domu.

Przykładem lampy wykorzystywanej w światłolecznictwie domowym jest lampa grzebieniowa UVB 311 nm firmy Waldmann - europejskiego lidera na rynku urządzeń medycznych. Lampa zwana jest grzebieniową, gdyż swoją konstrukcją przypomina nieco właśnie opisywany przedmiot służący do układania włosów. Dzięki swojej poręcznej konstrukcji umożliwia dokładne dotarcie do miejsc trudno dostępnych np. pachwin czy okolic intymnych, które wymagają naświetlania.

Znajdująca się w lampie Waldmann UVB 311 nm przystawka grzebieniowa pozwala na rozczesywanie włosów, co jest niezwykle istotne w przypadku naświetlań owłosionej skóry głowy - jest to przydatne zwłaszcza w terapii łuszczycy skóry głowy. Nakładka przeczesuje włosy, pozwalając nam na dotarcie do wszystkich miejsc zmienionych chorobowo.

Prostokątny kształt lampy UVB 311 nm Waldmann pozwala na dokładne naświetlenie trudno dostępnych miejsc ze zmianami:

  • owłosiona skóra głowy,
  • za uszami,
  • między palcami,
  • podudzia,
  • okolice intymne,
  • pachwiny.

Lampę UVB 311 nm Waldmann można kupić oraz wypożyczyć na okres min. 3 tygodni w sklepie www.febumed.com.pl - oficjalnego partnera dystrybutora. W przypadku fototerapii po raz pierwszy, polecane jest wypożyczenie lampy. Można w ten sposób dokładnie obejrzeć produkt oraz przekonać się “na własnej skórze”, czy fototerapia sprawdzi się w naszym przypadku. Lampa wypożyczana jest bez skierowania lekarza i bez kaucji. Wysyłana w ramach bezpłatnej przesyłki pod wskazany przez wypożyczające adres.

Oprócz lampy UVB 311 nm Waldmann w sklepie FebuMed jest do kupienia ścianka do fototerapii Waldmann UV 100 L (4 lub 8 lamp). Ścianka, zwana również płytą, umożliwia jednoczesne naświetlanie wszystkich partii ciała - od głowy poprzez kończyny dolne. Może być stosowana zarówno w warunkach domowych, jak i w placówkach medycznych zajmujących się fototerapią.

    pixel