Skóra gładka - preparaty na łuszczycę Dr Michaels

( ilość produktów: 13 )

Łuszczyca na skórze gładkiej ciała - czy swędzi?

Łuszczyca jest chorobą układową uwarunkowaną immunologicznie, charakteryzującą się pojawieniem się nie tylko zmian zapalnych na skórze, ale również - w niektórych przypadkach - poważnych dolegliwości stawowych. Zmiany skórne występują w kolorze różowym lub czerwonym i pokryte są zazwyczaj charakterystyczną srebrzystą łuską. Choć mogą przybierać rozmaite kształty i rozmiary, na ogół przypominają wypryski pieniążkowe mające postać odgraniczonych, rozsianych ognisk.

Charakter łuszczycowych zmian skórnych zlokalizowanych na skórze gładkiej ciała jest płynny i może się zmieniać w zależności od stopnia nasilenia zmian. Uwarunkowane jest to wieloma czynnikami np. stresem, nieodpowiednią dietą, stanem zapalnym związanym z przebytym przeziębieniem czy uszkodzeniem mechanicznym skóry (skaleczeniem, zadrapaniem) w wyniku których dochodzi do zaostrzenia rumienia (mówimy wtedy o tzw. objawie Kobnera).

Głównym objawem łuszczycy skóry gładkiej ciała jest odczyn zapalny skóry, któremu towarzyszy występowanie łuski, która w miarę rozwoju ulega nawarstwieniu i złuszczaniu. Powstałemu w ten sposób stanowi zapalnemu towarzyszy często uczucie pieczenia i swędzenia, które w efekcie prowadzi do rozdrapywania chorobowo zmienionych miejsc powodując zaostrzenie objawów.

Pielęgnacja skóry gładkiej ciała sprowadza się najczęściej do stosowania emolientów i maści, które mają za zadanie nawilżenie i natłuszczanie skóry. Dermatolodzy polecają w szczególności preparaty witaminowe oraz te, które w swoim składzie zawierają substancje aktywne w postaci naturalnych olejków oraz wyciągów z ziół. Te ostatnie, w połączeniu ze światłolecznictwem (tzw. fototerapią), dają najlepsze rezultaty. Przykładem takich produktów są australijskie preparaty Dr Michaels.

Produkty z serii Dr Michaels zostały stworzone przez australijskiego naukowca i biochemika, prof. Michaela Tiranta, który zaprojektował serię naturalnych, pozbawionych sterydów preparatów dla osób zmagających się z przewlekłymi chorobami skóry - łuszczycą, atopowym zapaleniem skóry i egzemą. Główną zaletą preparatów Dr Michaels jest ich bogaty skład, który oparty jest na naturalnie pozyskiwanych olejkach i ekstraktach ziołowych. Nie zawierają one również sterydów i są bezpieczne w stosowaniu, co oznacza, że może z nich korzystać każdy członek rodziny, niezależnie od wieku. Preparaty są dogodne w stosowaniu dla dzieci powyżej 3 r. ż. oraz dla osób dorosłych.

Seria preparatów Dr Michaels powiększa się z roku na rok w odpowiedzi na wzrastające potrzeby osób dotkniętych z łuszczycą. Znajdziemy w niej zarówno preparaty silnie nawilżające, jak i złuszczające:

  • Maść Dr Michaels - poprawia nawilżenie i natłuszczenie problematycznej skóry, łagodząc objawy stanu zapalnego i świądu.
  • Mydło Dr Michaels - delikatnie oczyszcza skórę z zanieczyszczeń przygotowując do kolejnego etapu pielęgnacji.

Naturalne preparaty Dr Michaels są do kupienia na stronie oficjalnego polskiego dystrybutora oraz w wybranych aptekach na terenie całego kraju. Nabywając je w sklepie www.febumed.com.pl możemy liczyć na bezpłatną dostawę za pośrednictwem kuriera lub Poczty Polskiej pod wskazany przez klienta adres. Preparaty dostępne są bez recepty!

    pixel