Książki o łuszczycy

( ilość produktów: 4 )

Książki o łuszczycy - dieta w łuszczycy, pielęgnacja skóry w łuszczycy, kompendium wiedzy o łuszczycy

Minęły czasy gdy książki o łuszczycy były dostępne wyłącznie w księgarniach medycznych. Publikacje dermatologiczne poruszające wątki łuszczycy kojarzą nam się z opracowaniami naukowymi napisanymi trudnym, medycznym językiem. Utrzymane są one w tonie nieprzystępnym dla pacjenta, powodując, że często nie może on przyswoić przeczytanych treści. W większości przypadków książki o łuszczycy wydawane są przez wydawnictwa lekarskie i są dedykowane lekarzom dermatologom chcącym poszerzać swoją wiedzę medyczną. Co jednak ze zwykłym pacjentem?

Dla osób chcących dowiedzieć się nieco więcej na temat łuszczycy, a zwłaszcza o podstawach samej choroby i jej mechanizmów, powstają książki o łuszczycy z gatunku popularnonaukowych. Tak samo, jak w przypadku wydań medycznych, publikacje są pisane w większości przez osoby związane z medycyną i farmaceutyką: lekarzy dermatologów, farmaceutów, dietetyków i innych.

W sklepie internetowym www.febumed.com.pl możesz kupić następujące książki o łuszczycy:

  • "Atlas łuszczycy" L. R. Lepori - kolorowe, wysokiej jakości zdjęcia przedstawione w formie dużego wydawnictwa ilustrowanego. “Atlas łuszczycy” zawiera ciekawe ilustracje wraz z opisem, które poruszają zagadnienia łuszczycy. Publikacja napisana łatwym, zrozumiałym językiem.
  • "Odżywianie w łuszczycy. Wpływ diety na stan skóry" Magdalena Kurzyp - autorka książki porusza temat związany z prawidłowym odżywianiem w łuszczycy, a co za tym idzie - wpływie diety na stan skóry pacjenta. Wymienia produkty, które nie są polecane do spożycia, gdyż mogą one podrażnić organizm pacjenta, doprowadzając do zaostrzenia zmian skórnych. W książce znajdziemy również wiele przykładowych jadłospisów ułatwiających nam przygotowanie codziennych posiłków tak, aby obfitowały one w same wartości odżywcze.
  • "Odżywianie w łuszczycy. Przez żołądek do zdrowej skóry" Magdalena Kurzyp - druga część bestselleru “Wpływ diety na stan skóry”. Książka zawiera wiele prostych i szybkich do wykonania przepisów kulinarnych, które ułatwią każdej osobie zmagającej się z przewlekłą chorobą skóry, utrzymanie odpowiedniej diety.
  • "Łuszczyca - poradnik pacjenta. Środki stosowane w walce z chorobą" Magdalena Kurzyp - w książce znajdziemy informację o środkach medycznych wykorzystywanych w walce z łuszczycą. Publikacja obfituje w szczegółowe opisy leków ogólnodostępnych w ramach tzw. wolnej sprzedaży i na receptę. Dotyczy to m.in. nowoczesnych leków biologicznych, preparatów stosowanych wewnętrznie i zewnętrznie (maści, kremy, żele, emolienty itp.). Zawarte są w niej także opisy suplementów diety, kosmetyków i dermokosmetyków wykorzystywanych do pielęgnacji skóry z łuszczycą. Ciekawostką jest, że poradnik zawiera dwa słowniki - minisłowniczek terminów z zakresu kosmetologii i dziedzin pokrewnych, a także słownik składników kosmetyków i suplementów diety.

Książki dostępne w sklepie www.febumed.com.pl możesz mieć u siebie bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych ich z transportem. Wszystkie zamówienia realizowane w sklepie www.febumed.com.pl nie zawierają kosztów dostawy, oznacza to, że przesyłki dostarczane są do Ciebie za darmo! Zamówienia wysyłane są od poniedziałku do piątku, niezależnie od wybranej metody dostawy.

    pixel