Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Gwiazdy z łuszczycą – znane osoby zmagające się z chorobami skóry

2018-05-15
Gwiazdy z łuszczycą – znane osoby zmagające się z chorobami skóryNiektóre z chorób uznawane są za wstydliwe lub mogą negatywnie wpływać na nienaganny wizerunek gwiazd. Taka właśnie jest łuszczyca – przewlekła choroba skórna. Powoduje ona rozległe zmiany skórne, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Łuszczyca sprawia poważny dyskomfort fizyczny, związany z nasilonym świądem i łuszczeniem skóry, ale jest to także poważny problem natury estetycznej.

W przebiegu łuszczycy dochodzi do powstania zauważalnych zmian skórnych, często zlokalizowanych na odkrytych obszarach skóry. A osoby nie dotknięte łuszczycą reagują na takie zmiany w bardzo charakterystyczny sposób – uważają, że zmiany te mają charakter zakaźny i unikają kontaktu z osobami chorymi. Łuszczyca stanowi zatem poważny problem natury estetycznej, społecznej i psychicznej, gdyż może znacząco pogorszyć samoocenę.

Gwiazdy z łuszczycą - Znane osoby zmagające się z chorobami skóry

Nietrudno wyobrazić sobie, że dla osób z pierwszych stron gazet diagnoza: łuszczyca, to spory cios. Jednak okazuje się, że z łuszczycą można żyć. Co więcej – można żyć tak, aby skutecznie maskować jej objawy. Najlepszym dowodem na poparcie tej tezy są następujące gwiazdy

- Kim Kardashian
- Britney Spears
- Cyndi Lauper
- Cara Delavingne
- Michał Wiśniewski

Mało kto z nas podejrzewał te gwiazdy o zmaganie się z przewlekłą chorobą skóry, prawda? Mało kto z nas widział zdjęcia tych celebrytów, na których widoczne były rozległe, kłopotliwe zmiany skórne. Jaki jest sekret skutecznej terapii łuszczycy? O wyjaśnienie poprosiliśmy eksperta marki Dr Michaels, który współtworzył formuły skutecznych kosmetyków leczących objawy łuszczycy:

„Łuszczyca to przewlekła choroba skóry charakteryzująca się nawrotowym przebiegiem. Zachorować może każdy, a czynnikami predysponującymi są infekcje, stosowanie niektórych leków, stres, uszkodzenia skóry czy używki. Łuszczycy nie można niestety trwale wyleczyć – ale można nauczyć się z nią żyć. Podstawą jest unikanie czynników generujących nawroty choroby oraz zaawansowana pielęgnacja skóry.

Jak pokazuje doświadczenie pacjentów korzystających z oferty naszej marki, podstawą profilaktyki jest stosowanie naturalnych kosmetyków bazujących na ekstraktach ziołowych i olejkach roślinnych. Dzięki takim wyselekcjonowanym składnikom zapewniamy skórze optymalny poziom nawilżenia, natłuszczenia, a także działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe, antyseptyczne i łagodzące.

Zdrowy styl życia plus właściwa pielęgnacja skóry to najskuteczniejsza forma terapii łuszczycy – i to bez konieczności stosowania szkodliwych dla zdrowia sterydów. Zarówno celebryci, jak i każdy inny chory dotknięty łuszczycą mogą w pełni cieszyć się życiem.”


Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Maj 2018

Polecane

pixel