Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Łuszczyca paznokci dłoni i stóp - o czym powinieneś wiedzieć

2017-09-20
Łuszczyca paznokci dłoni i stóp - o czym powinieneś wiedziećNiewielu z nas dba odpowiednio o swoje paznokcie, nie zdając sobie sprawy, jak bardzo potrzebne są nam w codziennym życiu. Dopiero gdy zaczynają się problemy, zaczynamy dostrzegać, że ich zdrowy wygląd to nie kwestia kosmetyki. łuszczycą paznokci walczy nawet 5-8/10 pacjentów z tą chorobą zapalną skóry a jej leczenie pozostaje prawdziwym wyzwaniem.

Piękne paznokcie – nie tylko estetyka?

Łuszczyca paznokci nie jest problemem natury wyłącznie estetycznej. Paznokcie są nam potrzebne, by wykonywać takie czynności jak szycie, wiązanie butów a nawet po to, by stukając nimi o blat stołu wyrazić swoje zniecierpliwienie. W ekstremalnych przypadkach nawet cała płytka paznokciowa może oddzielić się od łożyska. Zazwyczaj jednak paznokcie w łuszczycy pozostają kruche i łamliwe, nakrapiane niczym naparstek, i mają nienaturalny, żółtawy kolor niczym w infekcji grzybiczej – którą zawsze należy wykluczyć. To powoduje wstyd, szczególnie u osób pracujących z ludźmi – dla których aparycja jest narzędziem niezbędnym na ich stanowisku.

Nierzadko bywa też bolesne. Jeśli łuszczyca paznokci jest Twoim problemem, istnieje wiele różnych metod jej zwalczania. Niestety, pokazuje to niezbicie, że żadna z nich nie jest skuteczna we wszystkich przypadkach. Sami dermatolodzy początkowo skłaniają się ku maściom i innym lekom miejscowym – głównie w postaci leków sterydowych. Terapia trwa wiele miesięcy, i chociaż większość pacjentów odczuwa poprawę – leki nie są w stanie przywrócić dawnego blasku, szczególnie gdy paznokcie silnie się rozwarstwiają (onychliza). Alternatywnym wyjściem jest stosowanie leków sterydowych we wstrzyknięciach prosto w palec. Długotrwałe stosowanie sterydów w tej wrażliwej okolicy palców ma jednak liczne skutki uboczne. Skóra staje się cienka jak papier, zaczerwieniona, może wystąpić nawet pogorszenie objawa po zastrzykach – cysty i krwiaki.

Wyleczyć łuszczycę paznokci bez sterydów?

Wielu pacjentów woli uniknąć stosowania leków sterydowych. Nowoczesne preparaty Dr Michaels, z serii NAILINEX dedykowane dla pacjentów z łuszczycą paznokci wspomagają ich odnowę i regenerację uszkodzeń. Preparaty Dr Michaels nie zawierają sterydów – więc ich stosowanie nie daje charakterystycznych dla nich skutków ubocznych i nie trzeba robić przerw. Ich regularne stosowanie pozwala ponadto na zmniejszenie szorstkości skóry otaczającej paznokcie, nawilża i odżywia płytkę paznokciową, przywracając im zdrowy wygląd. Należy pamiętać, że żadne kosmetyki nie spowodują spektakularnych efektów w krótkim czasie – bez względu na zapewnienia producenta. Regeneracja płytek paznokciowych to czasochłonny proces, który trwa miesiącami.

Paznokcie dłoni odnawiają się całkowicie na przestrzeni około 6 miesięcy, a paznokcie stóp – nawet dwukrotnie dłużej. Kosmetyki pielęgnacyjne muszą być stosowane regularnie, zgodnie z zaleceniami, co pozwala osiągnąć ich największą skuteczność. Ponadto zmniejszają uczucie świądu oraz niwelują zaczerwienienia, wynikające z podrażnienia skóry. Po dokładnym oczyszczeniu skóry żelem Dr Michaels za pomocą miękkiej szczoteczki, cały obszar paznokcia należy pokryć płynem do paznokci NAILINEX, za pomocą wacika. Na koniec, po jego wyschnięciu na całą okolicę palców należy nałożyć krem NAILINEX, i pozostawić do wchłonięcia. Niezbędne jest powtarzanie tych czynności rano i wieczorem, przez cały okres trwania kuracji.

Pielęgnacja i kosmetyka paznokci z łuszczycą

Zalecamy, aby poza kosmetykami pamiętać również o innych, niezbędnych zabiegach pielęgnacyjnych. Staraj się ograniczać do minimum ryzyko uszkodzenia paznokci. Noś rękawiczki, szczególnie w trakcie mrozów, które mogą nasilać wysuszanie i pękanie skóry. Wybierz takie, których kolor oraz design będzie odpowiadał Twojemu stylowi, co uczyni je intrygującym dodatkiem. Paznokcie najlepiej obcinaj krótko, co ograniczy rozdwajanie końcówek. Kolorowy lakier nie tylko zamaskuje przebarwienia, ale również, może stać się Twoją ozdobą. Radzimy jednak, aby nie stosować takich preparatów w przypadku uszkodzeń skóry lub infekcji paznokci. Jeżeli decydujesz się na skorzystanie z usług kosmetyczki, warto się upewnić że w salonie zachowany jest odpowiedni poziom higieny.

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Polecane

Oszczędzasz35,00 zł
Zestaw na łuszczycę stóp i dłoni

Zestaw na łuszczycę stóp i dłoni

421,00 zł386,00 zł
Oszczędzasz98,00 zł
Zestaw powiększony na łuszczycę paznokci

Zestaw powiększony na łuszczycę paznokci

527,00 zł429,00 zł
pixel