Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Łuszczyca a leczenie niekonwencjonalne - metody i porady specjalistów

2018-03-05
Łuszczyca a leczenie niekonwencjonalne - metody i porady specjalistówCzy Twoje ciało pokrywają nieestetyczne łuski i czerwone plamy? A może Twój dermatolog stwierdził, że chorujesz na łuszczycę? Czy wypróbowałeś już wiele metod leczenia – bez wielkich rezultatów? Jeśli tak, nie martw się, znamy sposób na to, aby poradzić sobie z łuszczycą.

Istnieje wiele mitów, które narosły wokół tej choroby. Wciąż krążą opinie wskazujące na to, że łuszczyca jest chorobą zakaźną, którą można zarazić się przez dotyk. Nic bardziej mylnego!

Choć do tej pory nie wynaleziono na nią skutecznego leku, można skutecznie niwelować jej symptomy. W jaki dokładnie sposób?

Niekonwencjonalne leczenie łuszczycy – na czym polega?

Łuszczyca objawia się występowaniem na skórze czerwonych plam, pokrytych srebrzystą łuską. Chory odczuwa bardzo duży dyskomfort. Problemem towarzyszącym jest uporczywy świąd, podrażnienie i nadmierne złuszczanie się skóry.

Klasycznym rozwiązaniem jest wprowadzenie leczenia opartego na zastosowaniu sterydów, które stosowane przewlekle niestety uszkadzają skórę - pojawia się duża ilość rozstępów, a w niektórych przypadkach powstają pęknięcia doprowadzające do otwartych, trudno gojących się ran.

Pomocne jest niekonwencjonalna terapia łuszczycy, przy udziale preparatów opartych na naturalnym składzie, czyli bogatych w wyciągi roślinne oraz mineralne. Specyfiki te regenerują podrażnioną skórę, likwidują stan zapalny oraz łagodzą dokuczliwy świąd.

Przykładem na to są preparaty Dr Michaels. Australijska seria produktów stworzona przez prof. Michaela Tiranta z myślą o osobach zmagających się z łuszczycą. Ten znany w środowisku akademickim badacz, stworzył kompleksową ofertę preparatów przeznaczonych dla pacjentów cierpiących na każdy rodzaj łuszczycy - od zmian występujących na skórze głowy i twarzy, po nogi i stopy.

Metody niekonwencjonalnego leczenia łuszczycy

Do niekonwencjonalnych metod walki z łuszczycą, zaliczamy przede wszystkim kurację opartą na zastosowaniu dermokosmetyków (np. w naszym przypadku preparatów Dr Michaels), która jest całkowicie bezpieczna i wolna od skutków ubocznych.

Należy ona do nietypowych z uwagi na całkowitą eliminację obecności sterydów w składzie preparatów, które zastępowane są dobroczynnymi składnikami naturalnymi. Do rezultatów tej metody leczenia należy:
  • Redukcja świądu oraz podrażnienia skóry.
  • Optymalne nawilżenie ciała.
  • Likwidacja łuszczącego się naskórka. 
Badania naukowe dowiodły, iż stosowanie naturalnych preparatów daje bardzo dobre efekty w minimalizowaniu objawów łuszczycy. Ze względu na ich bogaty skład obfitujący w składniki aktywne pochodzenia roślinnego, dermokosmetyki mogą być z powodzeniem stosowane przez dzieci powyżej 3 r.ż. oraz osoby dorosłe. Ważne jest, że w przeciwieństwie do leków sterydowych możemy stosować je przewlekle, czyli przez cały czas - dotyczy to zwłaszcza produktów silnie nawilżających jak np. Emulsja nawilżająca Dr Michaels.

Nie tylko stosowanie preparatów zewnętrznych, nie zawierających sterydów, postrzegane jest jako niekonwencjonalna metoda walki z łuszczycą. Oprócz produktów do pielęgnacji skóry ciała, musimy pamiętać również o zabiegach z zakresu światłolecznictwa, czyli tzw. fototerapii.

Jak pokazują badania, najbezpieczniejszym promieniowaniem dla pacjenta jest UVB. Lekarze podkreślają, że w przeciwieństwie do innych dostępnych dawek promieniowania, te wykazują najmniej skutków ubocznych - zwłaszcza podczas naświetlania przy pierwszym rzucie łuszczycy.

Wbrew powszechnej opinii, naświetlania nie muszą odbywać się w przychodni dermatologicznej. Obecnie na rynku dostępne są już urządzenia medyczne umożliwiające wykonywanie zabiegów z zakresu fototerapii w zaciszu swojego domu.

Przykładem na to jest lampa grzebieniowa do naświetlania skóry ciała. To niezwykle poręczne urządzenie, które dzięki swojej budowie, sprawia, że można dotrzeć nawet do trudno dostępnych miejsc na ciele np. pachwin, skóry między palcami czy skóry głowy. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixel