Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Łuszczyca a leczenie bez recepty - metody i porady specjalistów

2018-03-05
Łuszczyca a leczenie bez recepty - metody i porady specjalistówTwoje ciało jest miejscami zaczerwienione i wygląda jakby było pokryte srebrną łuską? Cały czas swędzi Cię skóra? To mogą być objawy łuszczycy. Poznaj naturalne sposoby na rozwiązanie Twoich kłopotów.

Klasyczne objawy łuszczycy

Łuszczyca jest zapalną, nawracającą chorobą skóry. Objawia się występowaniem na skórze odgraniczonych, wyraźnie uniesionych czerwonych zmian skórnych pokrytych srebrzystą łuską. Skóra w tych miejscach jest wyraźnie zaczerwieniona, delikatnie pogrubiona i jak określają to sami pacjenci, delikatnie się “świeci” (to właśnie efekt wspomnianych srebrzystych łusek).

Opisywane zmiany mogą mieć różną wielkość i kształt oraz nietypową lokalizację - w zależności od rodzaju łuszczycy zmiany mogą pojawiać się na dłoniach, kolanach, łokciach, twarzy a nawet w miejscach intymnych.

Jak podają dermatolodzy, co trzecia osoba z łuszczycą zmaga się z chorobami stawów. Problemy reumatoidalne występują zazwyczaj po objawach skórnych, choć u niektórych pacjentów mogą pojawiać się jednocześnie powodując duży dyskomfort. Chorzy narzekają na zesztywnienie stawów (zwłaszcza w godzinach porannych) oraz na tzw. palce kiełbasowate, czyli zgrubienia palców.

Chorobę tę nazywamy artropatią łuszczycową, która nie dość, że jest niezwykle bolesną i nieprzyjemną chorobą, to w przypadku niewłaściwego leczenia może powodować trwałe zmiany w stawach, chrząstkach i ścięgnach.

Ciągła stygmatyzacja osób dotkniętych łuszczycą skutkuje ich całkowitą izolacją od otoczenia, a uporczywe nawroty choroby negatywnie wpływają na ogólny wygląd i kondycję skóry. Istnieją jednak bezpieczne metody pozbycia się problemów dermatologicznych.

Leczenie łuszczycy bez recepty – metody

Tradycyjne leczenie łuszczycy bywa uciążliwym i żmudnym procesem, który nie jest wolny od skutków ubocznych. Preparaty zawierające sterydy uszkadzają skórę, na której pojawiają się nieestetyczne rozstępy.

Jest ona często przesuszona i skłonna do podrażnień. Wśród wielu pacjentów pojawia się również tzw. efekt z odbicia, czyli po zaprzestaniu kuracji, zmiany powracają szybciej i w zwiększonej liczbie. Dermatolodzy skłaniają się ku stwierdzeniu, że przyczyną tego stanu jest m.in. uodpornienie się na składniki zawarte w stosowanych lekach.

Rozwiązaniem jest zastosowanie dermokosmetyków opartych na dobroczynnym działaniu naturalnych wyciągów roślinnych. Redukują one uporczywe dolegliwości skórne, związane łuszczycą. I co istotne – produkty te dostępne są bez recepty.

Przykładem na to są preparaty Dr Michaels. Ta australijska seria produktów oparta jest na naturalnych składnikach - kompleksowych wyciągach z ziół oraz olejków roślinnych. Nie zawierają sterydów i jak pokazują badania przeprowadzone m.in. w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, mogą być stosowane zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Dowiedz się więcej na ich temat.

Czy można wyleczyć łuszczyce środkami dostępnymi bez recepty?

Zastosowanie dermo kosmetyków, dostępnych bez recepty, wyraźnie poprawia wygląd skóry chorego na łuszczycę oraz wpływa na jej większą elastyczność i nawilżenie. Co ważne, preparaty te nie działają szkodliwie na organizm, a są bardzo skuteczne.

Należy pamiętać jednak o tym, że łuszczyca jest chorobą nieuleczalną. Oznacza to, że nie jest to zwykłe przeziębienie, które można wyleczyć ciepłą herbatą, kocem i dużą dawką witaminy C. Można jednak, i to jest najważniejsze, żyć z łuszczycą bezobjawowo - czyli wejść w stan tzw. remisji. Według dermatologów niezbędna jest do tego odpowiednia dieta, aktywność fizyczna, ograniczenie stresu oraz używek, a także - co najważniejsze - odpowiednia pielęgnacja skóry. Najlepiej naturalnymi produktami.

Leki na łuszczyce bez recepty

Głównym efektem zastosowania dermokosmetyków dedykowanych dla osób z łuszczycą jest widoczna poprawa wyglądu skóry, a także:

  • likwidacja zrogowaciałego naskórka.
  • redukcja odczynów zapalnych i podrażnienia skóry. 
  • załagodzenie uporczywego świądu.
  • poprawa poziomu nawilżenia i natłuszczenie skóry.

Łuszczyca to przewlekła choroba. Można jednak skutecznie łagodzić jej skutki i cieszyć się komfortem życia, dzięki zastosowaniu naturalnych preparatów Dr Michaelsa. Wykorzystaj siłę pochodzącą z natury w walce z łuszczycą.

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2018

Polecane

pixel