Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Pielęgnacja skóry z egzemą u dorosłych i dzieci

2017-09-09
Pielęgnacja skóry z egzemą u dorosłych i dzieciSkórę z egzemą należy delikatnie pielęgnować za pomocą łagodnych środków myjących zwanych emolientami. Polecane są do tego naturalne produkty z serii Dr Michaels, które w swoim składzie mają wyciągi z naturalnych olejków w postaci zawiesin, które myją, a zarazem odbudowują płaszcz lipidowy skóry, przyczyniając się do gojenia zmian na skórze i łagodzenia uczucia świądu. Można je nabyć w postaci mydła, maści oraz odżywki. Faza olejowa preparatów może być pochodzenia zwierzęcego (lanolina, euceryna), roślinnego (oliwa z oliwek, olej arachidowy, oleje ogórecznika i wiesiołka, masło kakaowe), mineralnego (parafina, wazelina biała, olej silikonowy), a także syntetycznego.

Pielęgnacja skóry z egzemą u dorosłych

Osobom z egzemą zaleca się codzienne, najlepiej wieczorne branie kąpieli pod prysznicem z dodatkiem łagodnego środka myjącego np. odżywki lub mydła z serii Dr Michaels. Preparaty zmywają z ciała alergeny, które działają drażniąco i zaostrzają zmiany na skórze. Raz w tygodniu należy wziąć ciepłą kąpiel w wannie z dodatkiem emolientu, który uzupełni płaszcz ochronny skóry. Zaraz po wyjściu z wanny należy posmarować skórę balsamem. Codziennie warto przyjrzeć się zmianom na skórze, aby móc wychwycić ewentualny proces zapalny powstały w wyniku zakażenia nadżerki drobnoustrojem. Jeśli podrażnione miejsce jest tkliwe, ucieplone, mocno zaczerwienione i brzydko pachnie, należy udać się do lekarza.

Pielęgnacja skóry z egzemą u dzieci

Podobnie powinna wyglądać pielęgnacja dziecięcej skóry, z tym że w przypadku u dzieci krótką kąpiel w ciepłej wodzie z emolientem (odżywką Dr Michaels) można stosować codziennie. Po myciu skórę osusza się delikatnie ręcznikiem, a następnie smaruje preparatem nawilżającym (maścią Dr Michaels). Zwykle smarowanie powtarza się dwa razy dziennie, aby zapewnić skórze odpowiednie nawodnienie. Egzema alergiczna, zwana atopowym zapaleniem skóry, u dzieci ma zwykle przykry przebieg. W tym wypadku zaleca się stosować do pielęgnacji specjalną odzież opatrunkową z serii Comfifast, która jest prosta i bezpieczna w stosowaniu. Wzmacnia ona działanie emolientów, łagodzi świąd i przyspiesza gojenie się zmian.

Dom bez alergenów u osób z egzemą

Egzemę wywołują i zaostrzają alergeny, dlatego osoby na nią cierpiące powinny unikać kontaktu z czynnikami drażniącymi. Dobrze jest zrezygnować z silnych detergentów i środków do prania na rzecz preparatów przeznaczonych dla alergików. Zaleca się wybierać odzież bawełnianą i z oddychających, naturalnych tkanin, a nie z włókien sztucznych i wełny (patrz odzież medyczna Comfifast). Ważny jest tez kolor – czarne ubrania mogą podrażniać skórę z powodu dodawanego do ciemnej farby barwnika. W domu powinno być jak najmniej kurzu, dlatego trzeba w miarę możliwości mieszkanie często sprzątać i wietrzyć. Zrezygnować z dywanów, kap, zasłon i firanek, na rzecz rolet, które łatwiej utrzymać w czystości. Alergicy nie powinni także spać na poduszkach z pierza i wełny, lepsza będzie pościel bawełniana. Ręczniki i bieliznę pościelowa powinno się często zmieniać i prać w 90°C, tak aby zniszczyć wszystkie drobnoustroje, w tym roztocza.

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2017

Polecane

Oszczędzasz35,00 zł
Zestaw podstawowy na atopowe zapalenie skóry (AZS)/egzemę

Zestaw podstawowy na atopowe zapalenie skóry (AZS)/egzemę

421,00 zł386,00 zł
pixel