Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?

2017-06-20
Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy? Leczenie łuszczycy jest zarówno sztuką, jak i nauką. Leczenie łuszczycy głowy owłosionej jest problematyczne i nie zawsze zadowalające” (Braun-Falco, 2002). Łuszczyca to nieuleczalna choroba o wieloaspektowej patogenezie. Według danych (Przegląd Dermatologiczny, 2010), na świecie na tę przypadłość cierpi ok. 2-3 % populacji. Ze względu na obszar umiejscowienia, jakim jest skóra głowy, kliniczne objawy tego schorzenia utrzymują się dłużej, niż w innych partiach ciała. Warto także podkreślić, iż charakterystyczną cechą tego położenia jest długotrwałe utrzymywanie się zmian, które w innych rejonach podlegają remisji. Obręb głowy, w tym małżowin usznych, jest często jedyną lokalizacją łuszczycy na ciele chorego. Z reguły, ze względu na występujące owłosienie, trudno jest zastosować leki miejscowo. Jednocześnie pacjenci dostrzegają problem w ukryciu choroby, ponieważ wystające łuski i swędzenie skóry głowy powoduje dyskomfort i znacząco obniża jakość życia codziennego, także z uwagi na zwiększone wypadanie włosów.

Szampon na łuszczycę - jak walczyć z łuszczycą głowy?

Zasadniczą cechą skóry objętej łuszczycą jest zaczerwienienie, podrażnienie oraz zrogowaciały naskórek. O ile na skórze gładkiej tułowia dość prosto można wyeliminować przykre objawy choroby, ze względu na dostępność leczonej powierzchni, to na skórze głowy z reguły nie jest to tak proste. Warto zapobiegać rozwinięciu się infekcji, która na obszarze głowy może wywołać mocne swędzenie, a drapanie zaognionych obszarów niesie ze sobą poważne konsekwencje w postaci uszkodzeń mieszków włosowych oraz utraty włosów.

Jak wybrać odpowiedni szampon na łuszczycę?

Tym bardziej należy uczulić pacjentów na regularne zastosowanie środków specjalistycznych, takich jak żel myjący Dr Michaels (Scalp and Body Cleansing Gel), który jako preparat dla osób cierpiących na zmiany łuszczycowe, jest przeznaczony do oczyszczania skóry głowy oraz ciała z łuszczącego naskórka i innych zanieczyszczeń. Aby uzyskać najlepszy efekt, należy używać żelu Dr Michaels (Scalp and Body Cleansing Gel) co najmniej przez okres 4-6 tygodni. Optymalnie byłoby w czasie kuracji stosować jednocześnie maść oraz odżywkę regeneracyjną z tej serii, jako uzupełnienie. Preparaty Dr Michaels nie zawierają sterydów. Żel należy nanieść na wilgotną skórę w miejscu zmian łuszczycowych, następnie okrężnymi ruchami wmasować i tym samym powstanie niewielka piana, preparat po 3-4 minutach należy spłukać ciepłą wodą a włosy osuszyć ręcznikiem.

Czytaj również:

Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2017

Polecane

Oszczędzasz30,00 zł
Zestaw podstawowy Dr Michaels na łuszczycę głowy

Zestaw podstawowy Dr Michaels na łuszczycę głowy

328,00 zł298,00 zł
pixel