Współczesna moda oraz dążenie do samorealizacji, i przywiązywanie dużej wagi do wyglądu zewnętrznego, sprawiają, iż tatuaże zostały mianowane atrakcyjnym sposobem na wyrażenie siebie za pomocą trwałej grafiki na skórze.
Jeszcze do końca ubiegłego wieku, sterydy były jedyną formą leczenia atopowego zapalenia skóry. Niestety, nie były one skuteczną terapią u wszystkich pacjentów. Swędzące i szpecące zmiany skórne pozostawały dla nich codziennością, destruktywnie wpływającą na liczne aspekty życia.
Terapia atopowego zapalenia skóry jest dość trudna, ze względu na złożone przyczyny jej powstawania i dużą ilość czynników ją wyzwalających. Kuracja obejmuje środki stosowane miejscowo, ogólnoustrojowo oraz odpowiedni dobór preparatów - najlepiej naturalnych preparatów (przykładowo tych z serii Dr Michaels).
Łuszczyca jest chorobą o nie do końca znanych przyczynach, objawiającą się powstawaniem na skórze „łusek”, z łuszczącą się skórą. Być może z tego powodu, przez osoby postronne łuszczyca postrzegana jest jako stygmat, wzbudzając ich odrazę i niechęć.
Erytrodermia należy do niebezpiecznych dermatoz, w których zajęciu ulega niemal cała powierzchnia skóry. Stan pacjenta z erytrodermią łuszczycową może szybko ulec dramatycznemu pogorszeniu. Zazwyczaj, przyczynę erytrodermi można zidentyfikować, dzięki czemu łatwiej jest dobrać metody terapeutyczne dające największą skuteczność.
Poznaj niekonwencjonalne metody walki z łuszczycą, do których specjaliści zaliczają psychoterapię i stosowanie środków przeciwdepresyjnych. Czy wiesz, że psychoterapia stanowi niezwykle korzystną terapię wspomagającą walkę z łuszczycą?