Dlaczego my?
Szybka wysyłka
Dostawa od 0zł
tel. 22 266 21 24 (pon.-pt. 09:00 - 16:00)

Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)

Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)
Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)
Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)
Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)
Nasz bestseller
Najniższa cena produktu w okresie 30 dni przed wprowadzeniem obniżki:
189,00 zł
189,00 zł
/ szt. brutto
Łatwy zwrot towaru w ciągu 14 dni od zakupu bez podania przyczyny
Darmowa dostawa od 0,10 zł

Dostępność produktu w sklepach

Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)
Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)

Oszczędź kupując więcej

Zestaw na łuszczycę stóp i dłoni

Zestaw na łuszczycę stóp i dłoni

421,00 zł(Taniej w zestawie o 8.31%)
386,00 zł
Zobacz zestaw
Zestaw na łuszczycę twarzy

Zestaw na łuszczycę twarzy

232,00 zł(Taniej w zestawie o 6.47%)
217,00 zł
Zobacz zestaw
Zestaw na łuszczycę okolic intymnych

Zestaw na łuszczycę okolic intymnych

232,00 zł(Taniej w zestawie o 6.47%)
217,00 zł
Zobacz zestaw

Maść Dr Michaels przeznaczona jest do pielęgnacji skóry ze zmianami łuszczycowymi. Wyprodukowana na bazie naturalnych składników. Poprawia stan nawilżenia i natłuszczenia skóry, łagodzi stan zapalny oraz świąd. Preparat dogodny w użyciu.

Składniki aktywne zawarte w Maści Dr Michaels: Olejek z sebum emu, Mąka ziemniaczana, Olejek ze słodkich migdałów, Olej z nasion jojoba, Olej z awokado, Olej z nasion marchwi zwyczajnej, Nagietek lekarski, Olejek z sandałowca białego, Olejek z pomarańczy chińskiej, Olejek z paczuli, Olejek z kiełków pszenicy, Olejek z pestek moreli, Olejek lawendowy, Olejek z paczulki wonnej, Olejek z bergamotki, Olejek rozmarynowy, Olejek z pelargonii pachnącej, Olejek z wiesiołka, Olejek z liści eukaliptusa, Tlenek cynku, Kwas salicylowy, Olejek z sosny zwyczajnej, Olejek z suszonych koszyczków rumianku, Olejek z pomarańczy gorzkiej, Olejek z mirry.

Wskazania i stosowanie preparatów z serii Dr Michaels:

Aby uzyskać oczekiwany rezultat u osób ze zmianami łuszczycowymi, preparaty należy stosować w zestawach opisanych poniżej. Ilość i rodzaj preparatów występujących w zestawach zależy od lokalizacji występowania zmian na skórze.

ZMIANY ŁUSZCZYCOWE

Skóra gładka (z wyjątkiem, twarzy, narządów płciowych i pachwin)
Zestaw Dr Michaels: Żel myjący + Maść + Odżywka regenerująca do skóry
Na wilgotną skórę, w obrębie zmian łuszczycowych, należy nanieść dłonią lub gąbką niewielką ilość Żelu myjącego Dr Michaels. Okrężnymi ruchami doprowadzić do powstania niewielkiej piany. Po około 3-4 minutach zmyć ciało ciepłą wodą i delikatnie osuszyć ręcznikiem. Następnie posmarować Maścią Dr Michaels. Odczekać 3-10 minut do jej wchłonięcia. Po maści, na te same miejsca nałożyć Odżywkę regenerującą Dr Michaels. Pozostawić ją na kilka minut, aż do wchłonięcia (nie zmywać). Stosować preparaty co najmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

Skóra owłosiona głowy
Zestaw Dr Michaels: Odżywka regenerująca do skóry + Żel myjący
Zmiany skórne posmarować wieczorem Odżywką regenerującą do skóry (nie myć głowy przed zastosowaniem). Pozostawić na noc. Rano umyć głowę Żelem myjącym Dr Michaels. Po 3-4 minutach spłukać ciepłą wodą. Włosy suszyć w niezbyt wysokiej temperaturze. W przypadku wystąpienia tylko pojedynczych zmian skórnych, zamiast Odżywki regenerującej do skóry można zastosować Maść Dr Michaels.

Skóra twarzy, narządów płciowych i pachwin
Zestaw Dr Michaels: Maść + Mydło
Na zmiany skórne nanieść cienką warstwę Maści Dr Michaels. Odczekać 3-10 minut do jej wchłonięcia. Do codziennej pielęgnacji tych partii ciała, należy stosować Mydło z serii Dr Michaels. Maść stosować co najmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

Dłonie i stopy
Zestaw Dr Michaels: Mydło + Maść + Odżywka regenerująca do skóry
Na zmiany skórne nanieść Maść Dr Michaels. Odczekać 3-10 minut do jej wchłonięcia. Po maści na te same miejsca, nałożyć Odżywkę regenerującą do skóry Dr Michaels. Pozostawić ją na kilka minut, aż do wchłonięcia (nie zmywać). Do codziennej pielęgnacji tych partii ciała należy stosować Mydło z serii Dr Michaels. Stosować preparaty co najmniej 2 razy dziennie – rano i wieczorem.

ZALECANY CZAS KURACJI: 4-6 TYGODNI LUB DŁUŻEJ, W ZALEŻNOŚCI OD POTRZEB.

 


 

Ważne

W celu uzyskania jak najlepszych efektów, należy stosować preparaty komplementarnie, czyli w ramach przypisanych do niego zestawów. Każdy z produktów wzajemnie uzupełnia swoje działanie, zapewniając wzrost skuteczności kuracji.

Maść Dr Michaels - informacje szczegółowe

ZANIM ZACZNIESZ UŻYWAĆ
W celu wykluczenia reakcji alergicznych, preparat należy zastosować na niewielkiej powierzchni ciała i pozostawić do obserwacji na 48 godzin. Nie zmywać. W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry w miejscu użycia Maści, należy zmyć ją wodą z mydłem i skontaktować się z lekarzem. Stosując kilka preparatów jednocześnie, test każdego z nich należy przeprowadzić w innym miejscu na ciele. Przeprowadzenie takiego testu jest szczególnie ważne u osób, które w przeszłości miały reakcje alergiczne na olejki eteryczne i zapachowe, a w szczególności na Cytronelol, Kumarynę, Farnezol, Limonen i Linalol.

SZCZEGÓLNE ŚRODKI OSTROŻNOŚCI
• Nie stosować dla dzieci poniżej 3 roku życia – preparat zawiera kwas salicylowy.
• Preparat nie jest zalecany u kobiet w ciąży i matek karmiących.
• Unikać kontaktu z oczami.
• Miejsca, w których zastosowano preparat, chronić przed intensywnym nasłonecznieniem i promieniami UV.
• Pojawiające się uczucie swędzenia, pieczenia lub mrowienia może mieć charakter przemijający. Jeśli po 20 minutach staje się intensywniejsze, preparat należy zmyć wodą z mydłem.
• Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

UWAGI
• Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C. Nie zamrażać.
• W przypadku wystąpienia podrażnienia skóry, wysypki, preparat należy zmyć wodą z mydłem i zaprzestać jego stosowania. Zasięgnąć porady lekarza.
• U mniej niż 1% osób może wystąpić zapalenie mieszków włosowych.

INGREDIENTS/SKŁADNIKI:
PARAFFINUM WAX, ZINC OXIDE SALICILIC ACID, PARAFFINUM LIQUIDUM, EMU OIL, POTATO STARCH, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS ( SWEET ALMOND) OIL, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, DAUCUS CAROTA SATIVA ( CARROT) SEED OIL, CALENDULA OFFICINALIS, SANTALUM ALBUM (SANDALWOOD) OIL, FLOWER EXTRACT, CITRUS SINENSIS (ORANGE) OIL, CABLIN (PATCHOULI) OIL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, PRUNUS ARMENIACA (APRICOT) KERNEL OIL, LAVANDULA AUGUSTIFOLIA (LAVENDER) OIL, POGOSTEMON, CITRUS AURANTIUM SSP. BERGAMIA (BERGAMOT, NPT) OIL, ROSMARINUS OFFICINALIS ( ROSEMARY) OIL, PELARGONIUM GRAVEOLENS (GERANIUM) OIL, OENOTHERA BIENNIS (EVENING PRIMROSE) OIL, EUCALYPTUS GLOBULUS LEAF OIL, PINUS SYLVESTRIS (PINE NEEDLE) OIL, CHAMOMILLA RECUTITA (MATRICARIA) FLOWER OIL, CITRUS AURANTIUM SSP. AMARA (NEROLI) OIL, COMMIPHORA MYRRHA OIL


Produkt testowano m.in. w Klinice Dermatologii i Dermatologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

 

W trosce o Twoje bezpieczeństwo, przestrzegamy zasad ochrony danych o szczególnym znaczeniu. Wykorzystujemy do tego narzędzia zapewniające ochronę witryn internetowych, będące gwarantem zachowania poufności danych przesyłanych drogą elektroniczną. Dane są u nas bezpieczne, jak w Twoim banku.

Zakupiony towar możesz zwrócić w ciągu 14 dni od zakupu. Warunkiem zwrotu jest posiadanie nienaruszonego produktu oraz oryginalnego paragonu.

Gwarancja jakości

Produkty sprzedawane na naszej stronie są w 100% oryginalne i nabywane od renomowanych dostawców, dzięki czemu zapewniamy ich najwyższą jakość. Dostarczane są w oryginalnie zabezpieczonym opakowaniu, na którym znajdują się niezbędne informacje umożliwiające weryfikację autentyczności zakupionego przedmiotu.

Pytania innych klientów
Dzień dobry, czy produkt może być stosowany u dzieci?

Dzień dobry! Maść Dr Michaels polecana jest dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. W przypadku młodszych dzieci, zalecamy zasięgnięcie opinii u lekarza pediatry. Pozdrawiamy!

Czy na liszaj twardzinowy warg sromowych można stosować maść Dr Michaels?

Dzień dobry! W materiałach dostarczonych przez producenta nie ma takiego wskazania. 

Czy jest możliwość wysłania produktu za granicę?

Dzień dobry! Tak, realizujemy przesyłki zagraniczne.

Potrzebujesz pomocy? Masz pytania?
Skorzystaj z formularza zapytania lub zadzwoń pod numer690685556
Zadaj pytanie
Zapytaj o produkt
Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe. Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Opinie o Maść 50g Dr Michaels (Scalp & Body Ointment)

5.00
Liczba wystawionych opinii: 19
Napisz swoją opinię
Za opinię otrzymasz 75 pkt.
w naszym programie lojalnościowym.
5
19
4
0
3
0
2
0
1
0
Kliknij ocenę aby filtrować opinie
5/5
Rewelacyjny długo trwałe działanie polecam
2023-10-22
Romuald, Wałbrzych
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Niestety. Zmarnowane pieniądze. 600zl w bloto
2023-02-23
Anonim
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Wszystko ok. Polecam
2023-02-19
Dawid, Nałęczów
Czy opinia była pomocna? Tak 1 Nie 0
5/5
bardzo skuteczna maść
2022-11-20
Henryk, Dębica
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
............
2022-05-08
Maciej, Poznań
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Luszczyca jest beznadziejną chorobą bo na każdego działa co innego. Stosowałam wszystko chyba co istnieje łącznie ze słynnym Sorionem i okazało się, że dopiero przy DrMichaels zmiany znikają DO ZERA i na długi czas. Dlatego trzymam za Was kciuki - może też Wam dopasują :) Ja polecam
2021-12-21
Maria, Łomianki
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Dla mnie rewelacja, długo miałem z tym problem. Po zakupie pierwszego opakowania, i smarowaniu się przez 3 tygodnie, chciałem już to odstawić, jednak nagle powoli wszystko zaczęło znikać. Jak wszystkie preparaty naturalne wymagają cierpliwości. Przez miesiąc czasu trzeba się poświęcić i smarować 2x dziennie. Dopiero potem można zweryfikować wyniki terapii.
2021-05-16
Leszek, Jastrzebie-Zdroj
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Towar już sprawdzony.bardzo mi pomógł.Polecam.
2021-04-30
Agnieszka, Grodzisk Mazowiecki
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Świetny produkt, pomaga i niweluje zmiany. Przyjemny zapach i efekty bardzo dobre
2021-04-27
Mariusz, Warszawa
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Jestem bardzo zadowolony. Krzysztof
2021-01-18
Krzysztof, Mały Płock
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
To są rewelacyjne produkty. Dziękuję że mogę je kupić.☺☺☺ Pozdrawiam, już stała klientka.
2021-01-16
Małgorzata, Strzyżów
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Jedyna maść, która pomogła córce w walce z łuszczycą.Żadne dotychczasowe maści sterydowe nie dawały rezultatu.Efekt widoczny już po dwóch tygodniach.POLECAM
2020-11-23
Magdalena, Olesnica
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Zaletą jest przede wszystkim skuteczność oraz brak sterydów w składzie. Po kilku dniach skóra na łokciu wróciła do normy.
2020-05-27
Justyna, Katowice
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Maść bez sterydowa spełniła wszystkie moje oczekiwania odnośnie leczenia.
2020-02-11
Janusz, Łaziska Górne
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Masc rewelacyjna swietnie nawilza jest dosc wydajna ma przepiekny zapach fajnie redukuje uporczywe zmiany na ciele choc nalezy dlugo ja stosowac
2019-11-20
Agnieszka, Bialystok
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Mość jest pomocna,lecz nie leczy całkowicie,po krótkim czasie następują nawroty.No i cena ,nie dla wszystkich jest dostępna.
2019-04-26
Ignacy, Mosty
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Ze wszystkich używanych przeze mnie leków ta maść jest najskuteczniejsza choć droga
2018-11-19
Tadeusz, Józefów
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Poprawa wyglądu skóry na nogach, natomiast na plecach i torsie niewielka porawa.
2018-08-21
Katarzyna, WARSZAWA
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
5/5
Na łuszczyce choruje od zawsze. Terapie standardowe nie dają efektów. Maść dr Michaels jest skuteczna! Nawet przy ostrych zmianach. Polecam!
2018-04-11
Małgorzata, Kraków
Czy opinia była pomocna? Tak 0 Nie 0
Napisz swoją opinię
Twoja ocena:
5/5
Dodaj własne zdjęcie produktu:
Producent
Cel stosowania produktu
Likwidacja zmian
Rodzaj produktu
Preparaty na skórę
Sposób występowania produktu
Produkt pojedynczy
Składniki
Parafina
,
Tlenek cynku
,
Kwas salicylowy
,
Olejek emu
,
Skrobia ziemniaczana
,
Olejek ze słodkich migdałów
,
Olej jojoba
,
Olej z awokado
,
Olej z nasion marchwi
,
Nagietek lekarski
,
Olejek z drzewka sandałowego
,
Olejek z pomarańczy chińskiej
,
Olej patchouli
,
Olej z kiełków pszenicy
,
Olejek z pestek moreli
,
Olej lawendowy
,
Brodziec paczulka
,
Olej z pomarańczy bergamoty
,
Olej rozmarynowy
,
Olej z kwiatów pelargonii
,
Olej z nasion wiesiołka dwuletniego
,
Olejek z liści eukaliptusa
,
Olej z igieł sosnowych
,
Olej z rumianku pospolitego
,
Olejek z pomarańczy gorzkiej
,
Olejek z mirry
,
Wyciąg kwiatowy
,
Parafina ciekła
Lokalizacja zmian
Skóra gładka
,
Stopy i dłonie
,
Twarz
,
Miejsca intymne i pachwiny
Postać produktu
Maść
Działanie
Likwidacja zmian
,
Likwidacja przebarwień
,
Natłuszczanie
,
Odbudowa naskórka
,
Łagodzenie podrażnień
,
Łagodzenie świądu
Marki
Dr Michaels

Z naszego bloga

Koronawirus a łuszczyca - co robić?
Środowisko dermatologów i immunologów jest zgodne – szczególnie podatne na koronawirusa są osoby cierpiące na choroby autoimmunologiczne, mające osłabiony układ odpornościowy. Zaliczamy do nich zarówno pacjentów zmagających się z łuszczycą, jak również z nieswoistym zapaleniem jelit czy chorobami obejmującymi tkankę łączną np. toczeń rumieniowaty układowy.
Czytaj więcej
Egzema na dłoniach - zdjęcia, leczenie i przyczyny
Egzema to jedna z najczęstszych dolegliwości skórnych, która może mieć podłoże alergiczne lub niealergiczne. Jedną z najczęstszych lokalizacji egzemy są dłonie, co wynika ze stałego narażenia skóry dłoni na kontakt z czynnikami alergizującymi czy podrażniającymi. Egzema nie jest zaraźliwa, jednak osoby nią dotknięte często spotykają się z niezrozumieniem i doświadczają niechęci innych do bezpośredniego kontaktu, np. na drodze uściśnięcia dłoni.
Czytaj więcej
Jak wygląda atopowe zapalenie skóry?
Atopowe zapalenie skóry to jedna z najczęstszych postaci zmian zapalnych skóry. Występuje z częstością od 5 do 20% populacji (w zależności od regionu świata). Choroba obejmuje swoim zasięgiem skórę, ale także daje objawy ze strony układu oddechowego czy pokarmowego. U podłoża atopowego zapalenia skóry leży nadmierna aktywacja układu immunologicznego i synteza przeciwciał przeciwko alergenom.
Czytaj więcej
Gwiazdy z łuszczycą – znane osoby zmagające się z chorobami skóry
Żyjemy w dobie kultu piękna i młodości, kształtowanego przede wszystkim przez media. Z każdej strony bombardowani jesteśmy idealnymi wizerunkami pięknych i młodych celebrytów, którzy sprawiają zawsze wrażenie beztroskich i zadowolonych z życia. Okazuje się jednak, że nawet pomimo sztabu stylistów i makijażystów znane osobistości borykać mogą się z bardzo przyziemnymi problemami, takimi jak powszechnie występujące choroby.
Czytaj więcej
Czy egzema jest zaraźliwa?
Egzema, czyli wyprysk to stan przewlekłego zapalenia skóry, generowany działaniem licznych czynników drażniących. Jako choroba o nawrotowym charakterze, manifestująca się pod postacią rozległych zmian skórnych, egzema stanowi znaczący problem natury psychologicznej i społecznej, gdyż może prowadzić do wykluczenia ze społeczeństwa. U podstaw izolacji osób dotkniętych egzemą leży brak wiedzy na temat tego, czy egzema jest zaraźliwa. Pora rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czytaj więcej
Czy łuszczyca swędzi?
Łuszczyca to przewlekła choroba dermatologiczna, która może występować nawet u 2–4% populacji. Prowadzi ona do wystąpienia charakterystycznych zmian skórnych, którym towarzyszy dyskomfort. Leczenie łuszczycy ukierunkowane jest zatem zarówno na leczenie przyczyn, jak i dokuczliwych objawów, które mogą wpływać negatywnie na codzienne życie chorego.
Czytaj więcej
Dzieci z łuszczycą - jaka jest skala problemu?
Choć łuszczycy nie uważa się za schorzenie typowo pediatryczne, liczba cierpiących na nią dzieci systematycznie wzrasta. W latach 1970-2000 zachorowalność podwoiła się, a statystyki nie obejmują przecież pacjentów, u których choroba nie została prawidłowo zdiagnozowana.
Czytaj więcej
Łuszczyca a podwyższone OB

Nieprawidłowy wynik badania krwi często stanowi powód do zmartwień. Wynik niemieszczący się w granicach normy jednak nie zawsze o chorobie. Stanowi natomiast sygnał, że być może należy poszerzyć diagnostykę. Jednym z takich parametrów jest OB, które często jest podwyższone stanach zapalnych. Jaki jest związek podwyższonego OB z łuszczycą?

Czytaj więcej
Łuszczyca brwi – przyczyny, leczenie, zdjęcia

Jeśli w obrębie brwi pojawia się łuszczenie skóry, a jej powierzchnia jest pogrubiała i zaczerwieniona – może być to oznaką łuszczycy. Chociaż twarz nie jest charakterystyczną lokalizacją dla zmian łuszczycowych – tak naprawdę pokryte srebrzystą łuską wykwity mogą dotykać każdego miejsca na ciele. Jednocześnie łuszczyca brwi wymaga odmiennego traktowania, niż na reszcie ciała. Dowiedz się, jakie mogą być jej przyczyny, i jak wygląda leczenie.

Czytaj więcej
Łuszczyca na piersiach – przyczyny, objawy leczenie

Zmiany łuszczycowe mogą pokrywać całe ciało, lub tylko jeden obszar. W niektórych z nich skóra jest bardziej wrażliwa. Dotyczy to skóry biustu. Łuszczyca na piersiach to problem, który na pierwszy rzut oka nie wydaje się mieć szczególnej wagi. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie, a delikatna skóra piersi i dekoltu w łuszczycy wymaga specjalnej uwagi. 

Czytaj więcej
Łuszczyca u dzieci i niemowląt
Łuszczyca jest przewlekłą, i powszechnie występującą chorobą skóry, która ma tło autoimmunologiczne. Mimo iż może wystąpić w każdym wieku, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, iż objawy mogą pojawić się już u małych dzieci, a nawet - niemowląt.
Czytaj więcej
Początki łuszczycy u dorosłych i dzieci
Łuszczyca może pojawić się w każdym momencie życia. Pierwsze objawy mogą wystąpić zarówno w dzieciństwie, jak i w starszym wieku. Typowo rozpoznaje się ją u około 1% populacji. Przyczyny choroby nie są znane. Wiadomo, że istotne są zarówno czynniki genetyczne, jak i związane ze środowiskiem w którym żyjemy.
Czytaj więcej
Łuszczyca skóry twarzy – jak się objawia?
Kiedy zmiany łuszczycowe pojawiają się na twarzy, choroby nie da się ukryć. Mimo iż łuszczyca twarzy uznawana była za rzadką – to twierdzenie okazało się być dalekie od prawdy. Według szacunków koreańskich dermatologów, w trakcie całego życia zmiany na twarzy pojawiają się u 2/3 pacjentów z łuszczycą, i często świadczy to o ciężkim przebiegu choroby.
Czytaj więcej
Posterydowe zapalenie skóry - przyczyny, objawy i zdjęcia
Łuszczyca, jako powszechna i nieuleczalna choroba skóry, posiada okresy remisji oraz nawrotów. Stąd popularnie stosuje się terapie skojarzone, czyli połączenie kilku metod leczenia, aby uzyskać najbardziej optymalny efekt, poprzez testowanie reakcji organizmu na poszczególne środki.
Czytaj więcej
Przeczosy - czym są i jak je leczyć?
Mimo iż określenie „przeczosy” może budzić różne skojarzenia, stosuje się je jako określenie linijnych uszkodzeń naskórka, spowodowanych drapaniem. Mogą mieć one różną głębokość, a w trakcie gojenia się mogą pozostawiać na skórze wyraźnie odcinające się na tle ciemniejszej skóry blizny.
Czytaj więcej
Psychoterapia i leczenie przeciwdepresyjne
Poznaj niekonwencjonalne metody walki z łuszczycą, do których specjaliści zaliczają psychoterapię i stosowanie środków przeciwdepresyjnych. Czy wiesz, że psychoterapia stanowi niezwykle korzystną terapię wspomagającą walkę z łuszczycą?
Czytaj więcej
Łuszczyca jako choroba psychosomatyczna
Na łuszczycę cierpi ok. 1–2% ludności w Europie i USA, przy czym dotyka ona w równym stopniu osoby młode, jak i dojrzałe, mężczyzn, jak i kobiety. Ze względu na to, że nie da się jej wyleczyć – można jedynie łagodzić jego objawy – życie pacjenta może znacznie się pogorszyć. 
Czytaj więcej
Dowiedz się jakie są postacie łuszczycy
Łuszczycę określamy mianem zapalnej choroby, która manifestuje się głównie skórnymi wykwitami. Może jednak przyjmować wiele różnych postaci, których wspólną cechą jest toczący się w organizmie proces zapalny. 
Czytaj więcej
Egzema u dorosłych - rodzaje, przebieg i leczenie
Egzemą nazywa się grupę chorób skóry objawiających się wysypką, zaczerwienieniem oraz świądem. Najczęstszą przyczyną wyprysku jest alergia, czyli nadmierna reakcja organizmu na obecne w środowisku nieszkodliwe cząstki pochodzenia roślinnego, zwierzęcego lub pokarmowego. 
Czytaj więcej
Czy egzema jest zaraźliwa?
Egzema jest potocznym określeniem, używanym do opisania licznych chorób skóry objawiających się powstawaniem małych krostek – wypryskiem. Często bywa jednak stosowana przez laików, jak również lekarzy, jako synonim atopowego zapalenia skóry (AZS).
Czytaj więcej
Zapobieganie podrażnieniom skóry – poradnik
Skóra jest największym narządem naszego ciała. Jednocześnie żaden inny z naszych narządów nie jest tak silnie eksponowany na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Stąd właśnie skóra zapewnia nam barierę ochronną przeciw promieniowaniu UV, chroni przed wnikaniem bakterii, jak również bierze udział w odczuwaniu bodźców oraz regulacji temperatury ciała.
Czytaj więcej
Łuszczyca a choroby wewnętrzne – choroby nerek, miażdżyca
Łuszczyca to przewlekle schorzenie skóry o wieloczynnikowym, głównie genetycznym i immunologicznym podłożu. Jest ona również choroba zapalna, która może przybierać postać wieloukładową. Właśnie dlatego wielu pacjentów jest narażenych na szereg innych schorzeń współtowarzyszących, w tym tych związanych bezpośrednio z układem krwionośnym czy nerkami.
Czytaj więcej
Retinoidy w leczeniu łuszczycy
W leczeniu łuszczycy retinoidy zaczęto stosować już blisko 40 lat temu. Wielu specjalistów jest zgodnych, że mimo ich niedoskonałości, są to leki o znacznej skuteczności. Jednak tego rodzaju leczenie nie jest odpowiednie dla każdego pacjenta. Jak stosuje się retinoidy w łuszczycy, i jakie są ich skutki uboczne?
Czytaj więcej
Leczenie immunosupresyjne w łuszczycy i AZS
Kiedy wszystkie „zwykłe” metody leczenia zawodzą, lekarz może przepisać terapię immunosupresyjną. Jest to specyficzny rodzaj terapii, który silnie tłumi stan zapalny odpowiedzialny za powstawanie zmian skórnych w łuszczycy oraz AZS. Ze względu na to, że oddziałuje nie tylko na skórę, ale również na cały organizm, nie jest to terapia pierwszego wyboru w przypadku tych chorób.
Czytaj więcej
Wyprysk skórny a alergia
Wypryskiem skórnym, inaczej egzemą, nazywamy grupę chorób skórnych, które manifestują się występowaniem wysypki, zaczerwienieniem i świądem. W tej grupie przeważająca ilość stanów zapalnych skóry wywoływana jest przez alergię.
Czytaj więcej
Moja walka z łuszczycą
Pan Arkadiusz od ponad 50 lat zmaga się z łuszczycą. Dzięki terapii preparatami Dr Michaels, może się cieszyć zdrową i czystą skórą. Dowiedz się więcej na temat stosowanej przez niego kuracji preparatami Dr Michaels.
Czytaj więcej
Łuszczyca a depresja
Depresja wśród ludzi z łuszczycą jest najczęściej współwystępującą chorobą. Pacjenci z łuszczycą mają też 2x wyższe prawdopodobieństwo jej rozwoju. Chociaż spór o przyczyny jej istnienia w łuszczycy trwa, lekarze nie mają wątpliwości iż również wymaga leczenia.
Czytaj więcej
Przyczyny powstawania skórnych wyprysków
Skórne wypryski powstające w przebiegu egzemy mają różne podłoże, ponieważ choroba ta może mieć bardzo wiele przyczyn. Jej najczęściej spotykaną postacią jest wyprysk alergiczny, który wywołują obecne w środowisku osób dotkniętych wypryskiem alergeny.
Czytaj więcej
Pękająca skóra na palcach - przyczyny i leczenie
Sucha, pękająca skóra na piętach to powszechny problem – ale może okazać się poważny. Jego przyczyną niekoczniecznie jest niewłaściwa pielęgnacja – chociaż zmiana pewnych nawyków jest nieodzownym elementem leczenia. W tym artykule, przybliżymy przyczyny pękających stóp oraz sposoby, jak sobie z nimi radzić.
Łuszczyca kropelkowata – przyczyny, leczenie i zdjęcia
W odróżnieniu od łuszczycy pospolitej, łuszczyca kropelkowata jest postacią dominującą u małych dzieci oraz młodzieży. Typowe dla niej drobne wykwity wyraźnie różnią się od potrafiących pokrywać obszerne fragmenty skóry zmian typowych dla najczęściej występującej postaci plackowatej.
Czytaj więcej
Kąpiel jako jedna z metod walki z łuszczycą
O objawach łuszczycy wspominano już w starożytnej Grecji, a nazwę swoją choroba ta zawdzięcza greckiemu słowu łuska(psora). Sednem schorzenia są dwa, współistniejące, symptomy: stan zapalny skóry i nadmierne rozmnażanie się komórek naskórka.
Czytaj więcej
Łuszczyca – przyczyny jej powstawania
Łuszczyca najczęściej objawia się dobrze odgraniczonymi czerwonymi, pokrytymi błyszczącą łuską plamami na skórze. Wynikają one z bardzo szybkiego namnażania się budujących skórę keratynocytów, których wędrówka ku powierzchni skóry staje się wyraźnie przyspieszona.
Czytaj więcej
Biały dermatografizm w AZS
Dermatografizm, który dosłownie można tłumaczyć jako „pisanie na skórze”, w żargonie medycznym jest objawem występującym w licznych chorobach skóry. Jednak nie zawsze musi być oznaką problemów – czasami opisywany jest również u osób zdrowych.
Czytaj więcej
Łuszczyca plackowata a łuszczyca pospolita
Łuszczyca plackowata to najczęstsza forma prezentacji łuszczycy. Szacuje się, że występuje u 8 na 10 osób z tym schorzeniem. Z tego powodu w medycynie nazywa się ją nieraz 'łuszczycą pospolitą'. Czerwone, uniesione i łuszczące się zmiany pojawiają się i zanikają, ponieważ choroba przebiega przewlekle i nie jest uleczalna. Niemniej istnieją sposoby leczenia, które pozwalają przejąć nad nią kontrolę.
Czytaj więcej
pixel